Zrelaksuj się i zadbaj o swoją sylwetkę. Fotele do masażu wspomagają odchudzanie

Czy można siedzieć, odpoczywać, a jednocześnie chudnąć i pozbywać  się zbędnych kilogramów? Zewsząd napływają do nas informacje i wskazówki, w jaki sposób  utrzymać smukłą sylwetkę, stosując jedynie suplementy diety. Musisz wiedzieć, że nadmiar tkanki tłuszczowej jest problemem, na który skuteczną formą leczenia jest tylko ruch i zdrowa dieta. Cudowny odchudzający masaż nie istnieje, a siedzenie nie sprzyja zrzucaniu zbędnych kilogramów. To jak w takim razie fotele masujące wspomagają ten proces?

Organizm w dobrej kondycji

Niezależnie od tego, czy jest to masaż wykonywany przez masażystę czy przez fotel, na pewno pomoże Twojemu organizmowi i to wielokierunkowo. Fotele masujące poprawiają ukrwienie, a także stymulują przepływ krwi i limfy. Doskonale sprawdzą się więc np. po ciężkim treningu i dużym wysiłku fizycznym, kiedy organizm domaga się odpoczynku i regeneracji. Wprowadzają w stan odprężenia, rozluźniając napięte mięśnie i sztywne stawy. Często z tym zjawiskiem mamy do czynienia po stresującym dniu, całodniowej pracy przy komputerze, ale też treningu.

Fotele do masażu wspierają rozpędzają metabolizm i wspierają szybszą przemianę materii. Spalanie zbędnych kalorii jest procesem, który w trakcie ćwiczeń zachodzi we wszystkich komórkach ludzkiego organizmu. Kluczowe jest jednak tempo ich usunięcia, to ono warunkuje szybkość i skuteczność odchudzania.  Zmęczone mięśnie podczas kilkuminutowej sesji w fotelu masującym mogą się rozluźnić, ale też w tym samym czasie krew docierająca do komórek organizmu będzie usuwać z nich zbędne produkty przemiany materii.

Piękna sylwetka

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Odchudzanie jest procesem, którego efekty dostrzegamy powoli, jednak systematycznie. Nikt nie zagwarantuje nam, iż następnego dnia obudzimy się 10 kg lżejsi, podobnie jak fotele masujące po wykonaniu jednej sesji nie przywrócą naszej sylwetki smukłego wyglądu.

Fotele do masażu nie odchudzają, lecz  pomagają wymodelować sylwetkę. Przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej i obrzęków nagromadzonych pod skórą. Stymulując włókna kolagenowe i elastynowe, masaż w fotelu sprzyja ujędrnieniu i napięciu skóry. Kolagen i elastyna są białkami tworzącym rusztowanie naszej skóry. Ich deficyt sprawia, że traci swoją jędrność, gładkość i elastyczność. Efektami widocznymi na zewnątrz są m.in. cellulit i rozstępy, z którymi zmagają się w przeważającej większości kobiety. W połączeniu z prawidłową dietą i regularnymi ćwiczeniami fotele do masażu z pewnością przyspieszą proces odchudzania i wysmuklenia sylwetki. Nie można jednak traktować go jako jedyny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Nad zgrabną sylwetką trzeba pracować. Istnieje wiele sposób, aby wesprzeć ten proces i przyspieszyć pojawienie się pierwszych efektów. Fotele masujące stanowią  sposób na regenerację mięśni po dużym wysiłku fizycznym, a także lepszy przepływ krwi i stymulację produkcji kolagenu i elastyny.

Dodaj komentarz