Znakomite pokazy organizowane przez firmę Clavam Sp. z.o.o

Firma Clavam to w skali polskiego rynku jeden z najdłużej działających oraz bez wątpienia najbardziej renomowanych podmiotów zajmujących się pośredniczeniem w sprzedaży wysokojakościowego asortymentu. Jeżeli spojrzeć na historię działalności w realiach polskiego rynku, jaką może pochwalić się firma Clavam, to już na pierwszy rzut oka widzimy, iż jest pasmo sukcesów oraz stopniowa droga do osiągania coraz lepszych rezultatów oraz coraz wyraźniejszego umacniania swojej marki. Jak mówi w rozmowie z nami przedstawiciel firmy Clavam Marek Kozłowski: „To fakt, że byliśmy jednym z pierwszym podmiotów na polskim rynku, które zajmowały się pośredniczeniem w sprzedaży produktów z tak zwanej wyższej półki. Można właściwie powiedzieć, że byliśmy pionierami tej branży w polskich warunkach. Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku, że spoczywamy na laurach. Przed nam pojawiają się wciąż nowe wyzwania a my wciąż dokładamy starań, aby jeszcze bardziej ulepszyć naszą ofertę, udoskonalić nasz model działalności oraz wciąż utrzymywać naszą renomę rzetelnego i w pełni profesjonalnego podmiotu”.

Na chwilę obecną bazowa oferta spółki Clavam to trzy najważniejsze produkty, a mianowicie: mata bodyshape firmy casada, garnki venice, odkurzacz ambasador. Pokazy organizowane przez Clavam są obecne praktycznie na terenie całej Polski, wliczając w to zarówno największe miasta, jak i nieco mniejsze miejscowości.

Firma Clavam: oferta

Jak wspominaliśmy powyżej, aktualnie oferta, jaką prezentuje firma Clavam składa się z trzech podstawowych produktów, którymi są mata bodyshape firmy casada, garnki venice, odkurzacz clean king. Skąd pomysł na taką właśnie konstrukcję oferty oraz dlaczego w ofercie znalazły się właśnie te trzy produkty? Odpowiada nam Konsultant Marek z firmy Clavam: „Tak naprawdę nie sposób jednoznacznie wyjaśnić właśnie takiego kształtu naszej obecnej oferty. Kluczowe jest zrozumienie, że nigdy nie byliśmy podmiotem, który chciałby się skupiać tylko i wyłącznie na jednym określonym rodzaju sprzętów. Kryterium, jakie musi spełnić dany produkt, aby znaleźć się w naszej ofercie, to przede wszystkim wysoka, najwyższa jakość. Natomiast fakt, czy będą to eksluzywne garnki czy też może ultranowoczesny odkurzacz gra rolę raczej drugorzędną. Oczywiście nie oznacza to, że jesteśmy firmą, która zajmuje się wszystkim. Mamy jednak na tyle szeroką kadrę oraz wystarczającą liczbę ekspertów zajmujących się poszczególnymi dziedzinami, abyśmy byli w stanie weryfikować jakość dość szerokiego wachlarza akcesoriów”.

Na drugie z naszych pytań, czyli dlaczego trzy aktualne składniki podstawowej oferty firmy Clavam to mata Bodyshape firmy Casada, garnki Venice, odkurzacz Ambasador, Marek z firmy Clavam odpowiada: „Każdy z tych produktów został przez nas szczegółowo zweryfikowany. Każdy więc spełnia warunki najwyższego standardu a jednocześnie każdy z nich jest sprzętem eksluzywnym. Na przykład, już pierwsze organizowane przez pokazy, podczas których sprzedawaliśmy eksluzywne garnki marki Venice przekonały nas, że ten produkt cieszy się naprawdę dużą popularnością wśród klientów. Identycznie było z nowoczesnym, wielofunkcyjnym odkurzaczem ambasador, który także od początku budził ogromne zainteresowanie publiczności, i to zarówno podczas samego pokazu sposobu jego działania, jak i jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży”.

Czy istnieją jakieś szanse, że w najbliższej przyszłości oferta, jaką przedstawia klientom podczas swoich pokazów spółka Clavam zostanie poszerzona o dodatkowy asortyment? W końcu, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej zasłużonych i najbardziej renomowanych podmiotów z tej branży w skali naszego kraju można zastanawiać się, czy oferta składająca się tylko z trzech produktów nie jest zbyt wąską? Odpowiada nam konsultant Marek z firmy Clavam: „Jest to pytanie, które oczywiście może paść, jednak moim zdaniem odpowiedź na nie jest negatywna. Czy nasza oferta jest zbyt ograniczona? Zainteresowanie klientów oraz opinie publiczności na nasz temat wskazują, że nasza oferta jest jak najbardziej wystarczająca. Jeżeli chodzi zaś o możliwość ewentualnego poszerzenia naszej oferty w bliżej nieokreślonej przyszłości, to rzecz jasna nie możemy czegoś takiego wykluczyć. Jeżeli na rynku pojawi się produkt porównywalny pod względem jakości i standardu do garnków venice lub odkurzacza ambasodor, to jest produkt nie tylko wysokojakościowy, ale również posiadający właściwości unikatowe w skali polskiego rynku, to być może postaramy się o włączenie go do naszej oferty:.

Firma Clavam: model działalności

Jak wspominaliśmy, firma Clavam zajmuje się sprzedażą wysokojakościowego sprzętu podczas specjalnie organizowanych pokazów. W odniesieniu do tego rodzaju form sprzedaży dość często można spotkać się raczej z pogardliwymi określeniami w rodzaju „handel obwożny”. Co na to odpowiada konsultant firmy Clavam: „Nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy firmą zajmującą się „handel obwożnym”. Handel obwoźny to określenie zarezerwowane dla szemranych wpół legalnych firm zajmujących się sprzedażą bliżej nieokreślonego sprzętu podczas pseudopokazów. Firma Clavam z kolei od samego początku swojego istnienia była podmiotem dbiającym o zachowanie najwyższych standardów. Dotyczyło i nadal dotyczy zarówno jakości sprzętu, jaki można nabyć podczas naszych pokazów, jak i stosowanych przez nas metod sprzedażowych. To fakt, że tanie, na wpół legalne podmioty zajmujące się organizacją pokazów rzeczywiście działają na polskim rynku. Bardzo często zresztą starają się one podszywać między innymi pod naszą markę. Niestety, rezultatem działania tego rodzaju firm jest między innymi zniekształcenie wizerunku całej branży, czyli czegoś, na co na przykład firma Clavam ciężko pracowała od samych początków swojej działalności”.

A jeżeli chodzi o wybór właśnie takiego modelu działania: „Decyzja zapadła tak naprawdę dosyć szybko- mówi dalej konsultant firmy Clavam- i nie była wcale specjalnie trudna. Od samego początku nie chcieliśmy być bowiem firmą, która zajmuje się zwykłą sprzedażą, by nie powiedzieć masowym kolportażem. Stąd idea sprzedaży wysokojakościowych produktów podczas ekskluzywnych pokazów. Sprzedajemy tylko i wyłącznie sprzęt najwyższej jakości a podczas naszych starannie opracowanych pokazów klienci mogą nie tylko dokonać zakupu konkretnego sprzętu, ale również wcześniej zobaczyć ów sprzęt w akcji, z bliska i na własne oczy przyjrzeć się jego działaniu a także zadawać prowadzącym pytanie odnośnie poszczególnych funkcji prezentowanego asortymentu”.

Firma Clavam: ceny

Spółka Clavam jest podmiotem eksluzywnym, zajmującym się sprzedażą tylko i wyłącznie sprzętu w tak zwanej wyższej półki. Czy oznacza to jednak, że pokazy organizowane przez Clavam są z defnicji zarezerwowane tylko i wyłącznie dla klientów o naprawdę głębokim portfelu? Odpowiada konsultant Marek z firmy Clavam: „Wydaje się, że takie stwierdzenie jest czymś zbyt daleko idącym. Oczywiście, dostępny w naszej ofercie asortyment to rzeczy z wyższej półki, nie tylko jeżeli chodzi o standard, ale również cenę. Na przykład komplet garnków Venice kosztuje około 7 tysięcy złotych. Czy jednak oznacza to, że nasze pokazy są przeznaczone tylko dla bogatych? Niekoniecznie. Przede wszystkim, sprzedawany przez nasz sprzęt służy przez lata i ze względu na swoją funkcjonalność stanowi naprawdę dobrą inwestycję. Po drugie, podczas naszych pokazów klienci często mogą liczyć na rozmaite okazyjne zniżki lub promocje, co w niektórych przypadkach potrafi obniżyć koszt nawet o 30 procent”,

Dodaj komentarz