Wrastające paznokcie – czy można to leczyć?

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest jedną z metod leczenia wrastających paznokciach. Wśród innych metod wymienić można także metodę kostki Arkady, założenie klamry ortonyksyjnej czy zabiegi chirurgiczne. Problemu wrastających paznokci możesz pozbyć się w gabinecie podologa Ortogenic.

Po czym rozpoznać wrastające paznokcie?

Pierwszym objawem problemów z wrastającymi paznokciami jest ból i zaczerwienienie, występujące najczęściej w okolicach największego paznokcia u stopy. Początkowo objawy nie są nasilone i nie utrudniają normalnego funkcjonowania, jednak w przypadku zignorowania początkowych objawów obrzęk i dolegliwości bólowe mogą się nasilać. Problem wrastania paznokci często wraca, pomimo zastosowania na przykład leczenia chirurgicznego – awulsji czy resekcji klinowej. Przyczyną wrastania paznokci może być noszenie niedopasowanego obuwia, skłonności genetyczne, urazy w obrębie paznokcia, a także niewłaściwe obcinanie paznokci u stóp.

Kiedy pomoże plastyka paznokci?

Alestopa oferuje różne możliwości leczenia problemów wrastających paznokci. Do najpopularniejszych z nich należy leczenie przy użyciu klamer ortonyksyjnych. Metoda te zapewniają wysoką skuteczność oraz najczęściej trwałe pozbycie się problemu. Ponadto dzięki indywidualnemu rozpoznaniu każdego przypadku możliwe jest dostosowanie procesu leczenia do potrzeb pacjenta. Są jednak sytuacje, w których metody te nie będą wystarczające i podolog zaleci wykonanie plastyki wałów okołopaznokciowych.

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych polega na usunięciu przerostu fałdów skórnych, otaczających paznokieć. W odróżnieniu od klasycznej chirurgii, która polega na usunięciu części lub całości paznokcia, plastyka wałów okołopaznokciowych zaliczana jest do małej chirurgii, a czas powrotu do normalnego funkcjonowania jest dużo krótszy. Płytka paznokciowa nie ulega uszkodzeniu, zaś zabieg przeprowadzany jest na tkance miękkiej, co także sprzyja szybszej regeneracji miejsca wykonywania zabiegu. Plastyka wałów okołopaznokciowych jest sposobem na szybkie i trwałe pozbycie się problemu wrastających paznokci, zwłaszcza w sytuacjach, gdzie problem pojawił się ponownie pomimo zastosowania innych sposobów leczenia, na przykład klamer ortonyksyjnych.

Doborem najodpowiedniejszej metody leczenia zawsze powinien zająć się specjalista, najlepiej podolog, który oceni indywidualne uwarunkowania oraz zaproponuje najwłaściwszą metodę leczenia problemu.

Dodaj komentarz