Tabletki na odchudzanie: co warto o nich wiedzieć?

      Brak komentarzy do Tabletki na odchudzanie: co warto o nich wiedzieć?

Jak doskonale wiadomo, odchudzanie to skomplikowany, wielowymiarowy proces, który musi zawierać co najmniej kilka najbardziej istotnych czynników. Oczywiście, sukcesywne odchudzanie nie jest możliwe bez podstaw, którymi w tym wypadku sa odpowiednia dieta a także regularna aktywność fizyczna o określonym charakterze. W praktyce jednak bardzo często okazuje się, że sama dieta oraz sport to za mało, aby zacząć tracić nadliczbowe kilogramy. W takiej sytuacji na szczęście mamy do dyspozycji różnego rodzaju dodatkowe metody wspomagające, takie jak na przykład tabletki na odchudzanie.

Jakie tabletki na odchudzanie wybrać?

Na polskim rynku dostępnych jest obecnie wiele rozmaitych preparatów, które na różny sposób wspomagają proces gubienia wagi. Które z dostępnych suplementów powinny w pierwszej kolejności zwrócić naszą uwagę? Wydaje się, że należy wymienić tutaj przede wszystkim popularną l-karnitynę a także inne spalacze tłuszczu. Mechanizm działania suplementów tego rodzaju jest prosty: wspomagają one proces spalania tkanki tłuszczowej podczas wysiłku fizycznego, dzięki sesja treningowa jest znacznie bardziej efektywna.

Oprócz spalaczy tłuszczu na uwagę zasługują również preparaty hamujące przyspieszające i usprawniające metabolizm węglowodanów. Wymienić można tutaj na przykład wyciąg z morwy białej w postaci tabletek. Dzięki usprawnieniu przyswajania węglowodanów, preparaty tego rodzaju zapobiegają przekształcaniu się węglowodanów przyjmowanych z pożywieniem w tkankę tłuszczową. Oprócz tego, preparaty na bazie morwy białej hamują również przyswajanie cukrów.

Inne suplementy pomocne w trakcie kuracji odchudzającej

W okresie tak zwanego zbijania wagi warto pomyśleć również o suplementacji przy pomocy niektórych preparatów kulturystycznych. Nie mają one działania stricte odchudzającego, jednak ze względu na swoje właściwości są bardzo pożyteczne dla osób starających się zgubić nadliczbowe kilogramy. Mowa tutaj przede wszystkim takich suplementach, jak wysokiej jakości preparaty kreatynowe zawierające w swoim składzie zaawansowane formy kreatyny, a także hydrolizaty białka serwetkowego. Kreatyna pozwoli zachować nam energię i siłę, której często zaczyna nam brakować po paru tygodniach intensywnego odchudzania. Z kolei hydrolizaty białka serwatkowe to znakomity sposób na dostarczenie organizmowi czystych protein, bez domieszki cukrów lub węglowodanów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Przede wszystkim, żadne, nawet najlepsze tabletki na odchudzanie nie działają w sposób natychmiastowy. Oprócz tego, suplementy wspomagające proces odchudzania to jedynie z trzech elementów składających się na skuteczne gubienie wagi. Same tabletki nie zapewnią nam oczekiwanych rezultatów: konieczne jest również stosowanie odpowiedniej diety a także regularna, intensywna aktywność fizyczna.

Dodaj komentarz