Style fotografii ślubnej

      Brak komentarzy do Style fotografii ślubnej

Każdy fotograf ślubny prezentować może różny poziom wykonawstwa swoich zdjęć i odmienny gust. Po tym właśnie poznajemy technikę pracy wybranego fotografa. Współczesna fotografia ślubna łączy w sobie wiele stylów i szczegółów, dzięki czemu każdy fotograf może prezentować oryginalne i niepowtarzalne prace. Ogromne znaczenie techniczne dla zdjęć mają takie wartości, jak format, jakość koloru czy też wybór pleneru. Formaty zdjęć mogą być bardzo różne. Przecież inny typ zdjęć umieszczamy w albumach, a inne prezentujemy w ramkach na ścianie lub na komodzie, by wszyscy mieli możliwość je zobaczyć. Najlepszym rozwiązaniem na to, by fotografie ślubne miały długą żywotność i by nie pokryły się zbyt szybko patyną czasu, jest ich digitalizacja. Każdy fotograf ślubny, który uważa się za profesjonalistę, powinien prezentować Młodej Parze nie tylko zdjęcia wywołane na papierze fotograficznym, ale także w formie cyfrowej. W dzisiejszych czasach jest to wręcz niezbędne. Zdjęcie w formie papierowej z czasem wypłowieje, a plik na komputerze czy na płytce zawsze zachowa swoją unikalną świeżość.

Fotografia ślubna i najpopularniejsze efekty

Dla wzmocnienia wartości estetycznej fotografii ślubnej i dlatego, by nie prezentowała się ona zbyt nudno i sztampowo, fotografowie stosują różnorodne efekty. Mogą być to rozwiązania w postaci:

  • efektu zadymienia ( takie zdjęcia w plenerach wydają się nieco baśniowe, propozycja dla tych, którzy nawet w fotografii ślubnej preferują nieco „mroku)
  • efektu starej fotografii (stylizowanie zdjęcia tak, jakby wyglądało na zrobione kilkadziesiąt lat wcześniej)
  • efekt czarno biały (najbardziej klasyczny z możliwych)
  • efekt sepii (delikatne brązy także sprawiają wrażenie, że zdjęcie zostało wykonane dużo wcześniej)
  • efekt kolorowej pary i szarego tła (nieco futurystyczne i kiczowate, ale posiadające zwolenników rozwiązanie

Technika czyni mistrza

Dobrze sfotografowane suknie ślubne zazwyczaj na fotografiach dzięki swojej unikalnej bieli wysuwają się na czoło kompozycji. Są na przebogatym tle także najszybciej zauważalne. W przypadku, gdy blask sukni na fotografii wydaje się zbyt mało intensywny, fotograf może jak najbardziej obrobić zdjęcie w programie komputerowym. Dzięki temu każda suknia ślubna może uzyskać maksymalnie perłowy blask. Udane sesje fotograficzne często prowadzą do tego, że niejeden salon ślubny decyduje się nawiązać współpracę z wybranym fotografem. Współpraca zespołowa w praktyce często okazuje się wysoce opłacalna.

Dodaj komentarz