Stoły do rehabilitacji U.B.M. Kotasińska

      Brak komentarzy do Stoły do rehabilitacji U.B.M. Kotasińska

Stoły do rehabilitacji oraz kozetki stosowane do wyposażenia gabinetów lekarskich są często jednym z podstawowych elementów mających bezpośredni kontakt z pacjentem i wpływających na jego komfort podczas wizyty u specjalisty. Pomimo stosunkowo prostej budowy, ich funkcjonalność i możliwości zastosowania w gabinetach są bardzo szerokie i z tego też względu jakość wykonania poszczególnych elementów stołów do rehabilitacji odegra przy wyborze niemałą rolę. Czym wyróżniają się na tle innych dostępnych modeli stoły do rehabilitacji U.B.M. Kotasińska i jakiej jakości należy się po nich spodziewać? 

Stół do rehabilitacji StoRe Basic/Basic Plus/Basic (Plus) z kołami

Podstawowa kolekcja stołów do rehabilitacji StoRe Basic to łącznie 4 modele zbudowane na podstawie tej samej, prostej bazy stołu rehabilitacyjnego niezbędnego w gabinetach fizjoterapii, masażu i rehabilitacji. Dzięki prostej, wyjątkowo wytrzymałej konstrukcji stoły StoRe Basic mogą bez problemu służyć jako wyposażenie gabinetów zabiegowych i lekarskich, pełniąc rolę leżanki do badań lub stołu zabiegowego, ale też gwarantować pełną funkcjonalność w bardziej wymagającym środowisku fizjoterapii. 

Podstawową cechą stołów do rehabilitacji, na jaką należy zwrócić uwagę podczas zakupu jest komfort, jaki leżanka gwarantuje odwiedzającemu gabinet pacjentowi, ale też samemu specjaliście wykonującemu zabieg czy masaż leczniczy. Możliwość przybrania przez pacjenta prawidłowej pozycji oraz regulacji stołu przez lekarza będzie tu więc niezbędna. 

Stoły do rehabilitacji StoRe Basic i StoRe Basic Plus, wyposażony dodatkowo w otwór na twarz, są dostępne w wersji stacjonarnej bądź na kołach, co zdecydowanie poszerza możliwości wykorzystania stołu w obrębie gabinetu. Wykonane z wysokiej jakości tapicerowanego leża pozwalającego na regularne czyszczenie i utrzymanie najwyższej higieny oraz rur stalowych pokrytych lakierem proszkowym, stoły do rehabilitacji z serii StoRe Basic gwarantują łatwość w utrzymaniu czystości gabinetu i nie zagrażają poziomowi komfortu i bezpieczeństwa pacjentów oraz lekarzy. 

Dzięki dodatkowym funkcjom, jak choćby wspomnianemu już otworowi na twarz oraz regulowanemu kątowi segmentu zagłówka, stoły U.B.M. Kotasińska stanowią podstawę wyposażenia gabinetów zabiegowych, rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, umożliwiając przeprowadzenie efektywnego i bezpiecznego zabiegu.

Kozetka lekarska SR-S Standard

Alternatywą dla bardziej rozbudowanych stołów do rehabilitacji są proste kozetki lekarskie dostępne w ofercie U.B.M. Kotasińska w wersji klasycznej (SR-S), podwyższonej (SR-P) oraz obydwu wariantach wyposażonych dodatkowo w koła. Uniwersalna budowa kozetki oraz jej doskonałe przygotowanie pod względem technicznym przekładają się na wysoki komfort pacjenta i uniwersalne zastosowanie w wielu gabinetach medycznych. 

Kozetka lekarska pełni przede wszystkim rolę leżanki, której obecność w gabinecie umożliwia ułożenie pacjenta w wygodnej pozycji i wykonanie podstawowych badań oraz zabiegów bez konieczności narażania pacjenta na dyskomfort lub przenoszenia do dedykowanego gabinetu zabiegowego. Jej ustawienie w gabinecie może okazać się niezbędne nawet w awaryjnych sytuacjach gorszego samopoczucia pacjenta – ułożenie go na kozetce pod czujnym okiem lekarza pozwoli podjąć pierwsze próby leczenia i przeczekać do przyjazdu karetki w komfortowych warunkach. Trudno nie docenić tak ważnej roli pozornie prostego mebla. 

Podobnie jak w przypadku bardziej rozbudowanych stołów rehabilitacyjnych, kozetki lekarskie przygotowane w ofercie marki zostały zbudowane w oparciu o wygodne leże pokryte tapicerką umożlwiającą utrzymanie kozetki na wysokim poziomie czystości oraz stalowych elementów pokrytych lakierem proszkowym zabezpieczającym kozetkę przed rdzewieniem i uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. 

Wszystkie elementy przekładają się tu na pewną eksploatację, wysoką trwałość produktu i estetyczny wygląd, który ułatwia budowanie poczucia komfortu w gabinecie. Dla wygody lekarza, wszystkie kozetki są na stałe wyposażone w wieszak na prześcieradło jednorazowe, a także umożliwiają poziomowanie wezgłowia. 

Wybór dobrej jakości mebli medycznych do gabinetu jest nie bez znaczenia i choć stoły do rehabilitacji czy kozetki lekarskie mogą na pierwszy rzut oka wyglądać na prostą konstrukcję, zastosowanie wysokiej jakości elementów może wpłynąć na komfort ich użytkowania, trwałość mebla czy łatwość utrzymania higieny w gabinecie medycznym. Zakup stołu rehabilitacyjnego nie powinien być nigdy przypadkowy i oparty wyłącznie na dostępności czy cenie – inwestycja w dobrą jakość to także inwestycja w komfort i dobro wszystkich pacjentów. 

Dodaj komentarz