Polecane obuwie dla lekarzy i pielęgniarek

      Brak komentarzy do Polecane obuwie dla lekarzy i pielęgniarek

Osoby pracujące w służbie zdrowia przede wszystkim dbają o zdrowie swoich pacjentów. Jednak nigdy nie powinni zapominać o własnym komforcie i dobrej kondycji fizycznej. Praca w placówkach medycznych wiąże się z ciągłym poruszaniem się, zmiennym tempem, a  także utrzymywaniem jednej pozycji (stojąc, pochylając się nad pacjentem) przez długi czas. Wymaga skupienia i poświęcenia, nie ma w niej miejsca na własne problemy i odpoczynek. Dlatego też wszyscy pracownicy służby zdrowia powinni zadbać o odpowiedni ubiór oraz obuwie, które pozwoli im efektywnie wykonywać swoje obowiązki, a także uchroni ich przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami.

Ubiór pracowników medycznych najczęściej wybierany jest przez oddział szpitala lub placówkę medyczną. Przede wszystkim musi być zmieniany przed każdym wejściem na oddział, w celu ograniczenia ryzyka przeniesienia bakterii i substancji, które mogą zaszkodzić pacjentowi. W skład ubioru medycznego, zazwyczaj wchodzi dwuczęściowy strój (spodnie i bluza). Po za tym w zależności od specjalizacji i rodzaju wykonywanych obowiązków niektórzy lekarze muszą używać czepków medycznych. Idealny stój medyczny to także, wygodne i bezpieczne obuwia medyczne.

Prawidłowo dobrane obuwie medyczne to podstawa w zawodzie lekarza, pielęgniarki , a nawet farmaceuty. Długie godziny chodzenia po twardej podłodze lub utrzymywanie jednej pozycji są bardzo uciążliwe dla nóg oraz pleców, w efekcie mogą prowadzić do powstania wielu schorzeń. Ponadto gładkie posadzki występujące w placówkach medycznych mogą być przyczyną poślizgnięć lub upadków. Dlatego też każdy pracownik medyczny powinien posiadać dobrej jakości buty medyczne, które pozwolą na bezpieczne i efektywne wykonywanie spraw zawodowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie medyczne?

W branży medycznej długie godziny chodzenia, ciężka praca oraz cierpliwość i czujność to podstawa, z tego też powodu odpowiednio dobrane obuwie medyczne stanowi jeden z najważniejszych elementów stroju. Profesjonalne buty medyczne pozwalają zachować równowagę pomiędzy zapewnieniem stopom komfortu, a funkcjonalnością i stylowym wyglądem. Gwarantują stabilność i znacząco odciążają stopy, kolana, stawy i kręgosłup, dzięki temu lekarze i pielęgniarki mogą pracować bez bólu i z większą przyjemnością.

Wygoda

Obuwie medyczne przede wszystkim musi być komfortowe. Obecnie na rynku dostępne są przeróżne modele butów medycznych np. półbuty, drewniaki, klapki. Ważne, aby kupując obuwie zwrócić uwagę na łatwość dopasowania się i przylegania do stopy. Buty medyczne powinny ,,współgrać’’ ze stopą użytkownika, nie mogą zsuwać się, spadać lub uciskać kończyn. Doskonałym wyborem są buty wyposażone w specjalne wkładki żelowe, wsparcie pod palce lub poduszki powietrzne, dzięki tym rozwiązaniom zapewniają stopom wysoki komfort i chronią przed urazami. Dobrym wyborem są buty wykonane z naturalnych materiałów (skóra), dzięki temu pozwalają oddychać skórze, są miękkie i dobrze przylegają do stopy.

Lekkość

Waga obuwia medycznego jest bardzo ważną kwestią, zbyt ciężkie i niewygodne buty sprawiają, że nogi szybciej się męczą, puchną, a nawet drętwieją. Lekkie obuwie medyczne pozwala pracownikom służby zdrowia sprawniej się poruszać, nie obciąża stóp i poprawia komfort pracy.

Bezpieczeństwo

Dobrej jakości obuwie medyczne powinno być wyposażone w antypoślizgową podeszwę. Lekarze i pielęgniarki bardzo mocno narażeni są na wpadnięcie w poślizg lub upadek, antypoślizgowa podeszwa pozwala utrzymać równowagę nawet w trudnych warunkach.  Dodatkowo obuwie medyczne powinno zapewniać odpowiednią amortyzację, gruba podeszwa pozwala amortyzować wstrząsy i zapewnia wygodne poruszanie się po twardych nawierzchniach.

Obuwie medyczne musi być łatwe do utrzymania w czystości. W czasie użytkowania butów medycznych często dochodzi do kontaktu nie tylko z podłogą, ale też z niebezpiecznymi substancjami. Dlatego też lekarze i pielęgniarki powinni wybierać buty łatwe do czyszczenia i pielęgnacji.

Obuwie medyczne marki DrLeon

Obecnie na rynku obuwia medycznego dużą popularnością cieszą się buty medyczne marki DrLeon. Dostępne są w wersji dla kobiet i mężczyzn, wyróżniają się dobrej jakości materiałami (skóra licowa, naturalny zamsz), detalami zwiększającymi bezpieczeństwo (antypoślizgowa podeszwa, wsparcie pod palce, podparcie łuku poprzecznego, piankowa warstwa masująca stopę) oraz ponadczasowym i modnym fasonem.

Obuwie medyczne DrLeon jest proste do czyszczenia i pielęgnacji, zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, chroni stopę przed przesuwaniem się w bucie, poceniem oraz wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu. Większość modeli posiada paski regulacyjne, które umożliwiają dopasowanie obuwia do tęgości stopy. Dodatkowo buty medyczne DrLeon mają specjalnie wyprofilowaną wkładkę, która gwarantuje stabilność i prawidłowe utrzymanie postawy ciała.

Dodaj komentarz