Jak wybrać odpowiednią poduszkę korekcyjną?

      Brak komentarzy do Jak wybrać odpowiednią poduszkę korekcyjną?

Sen sprawia, że nasze ciało ma czas na regenerację, dzięki czemu codziennie mamy nowy zapas sił. W łóżku spędzamy często nawet 1/3 całego dnia, więc czemu nie zadbać przez ten czas o swój organizm? Sprawdź dla kogo poduszka korekcyjna będzie idealnym pomysłem, oraz jak wybrać odpowiedni model dla siebie!

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Celem poduszki ortopedycznej jest wypełnienie przestrzeni między naszym ciałem, a miejscem na którym śpimy. Dzięki temu zachowujemy naturalny kształt kręgosłupa podczas leżenia, przez co nasze mięśnie oraz więzadła mogą się lepiej regenerować, co również ma korzystny wpływ na jakość snu.

Kto powinien spać na poduszce korekcyjnej?

Tak na prawdę poduszki korekcyjne mogą być używane przez wszystkich. Z reguły nie ma żadnych przeciwwskazań do używania takich poduszek przez osoby dorosłe. Inaczej ma się to w przypadku dzieci, szczególnie tych małych. Nie zaleca się bowiem używania poduszek ortopedycznych przez dzieci do lat 2.

Poduszka korekcyjna sprawdzi się idealnie przy różnego rodzaju problemach z kręgosłupem, oraz przewlekłych bólach w okolicach barków, szyi, czy nawet rąk. Nie zastąpi ona jednak rehabilitacji i regularnych ćwiczeń bądź zabiegów, może jedynie pomóc w eliminacji niektórych schorzeń.

Jednak taka poduszka to nie tylko dobry wybór dla osób ze schorzeniami oraz bólami. Sprawdzają się one również w przypadku osób zdrowych, zapewnienie odpowiedniego ułożenia kręgosłupa oraz regeneracji w czasie snu może zapobiegać rozwojowi chorób naszych pleców.

Jak dopasować poduszkę korekcyjną do swoich potrzeb?

Przed zakupem takiej poduszki należy dokładnie rozeznać się w tym temacie. Nie każda poduszka może korzystnie działać na nasz kręgosłup, a wpływa na to kilka czynników:

  • Wzrost oraz waga
  • Pozycja w której śpimy
  • Dokładna szerokość naszych barków

Do spania na plecach dobrym wyborem będzie poduszka niższa oraz bardziej miękka, z dodatkowym wcięciem. Sprawia to, że głowa podczas snu będzie utrzymana w jednej pozycji.

W przypadku spania na boku idealnie sprawdzi się poduszka, która profilowana jest na kształt wałka. Dzięki odpowiedniemu wypełnieniu przestrzeni między kręgosłupem a barkiem, nasza głowa będzie utrzymana w odpowiedniej pozycji.

Trochę inaczej wygląda to u osób, które lubią spać na brzuchu. Spanie na brzuchu nie wpływa korzystnie na nasz kręgosłup, jednak dzięki zastosowaniu bardziej płaskich modeli, możemy w pewien sposób poprawić komfort snu.

Podsumowanie

Poduszka korekcyjna to idealny wybór do poprawy jakości naszego snu. Dobre poduszki możemy znaleźć już w granicach 200 zł, więc jest to dobra cena za pomoc w rehabilitacji, bądź uchronienie przed potencjalnymi schorzeniami.

Dodaj komentarz