Jak fotografować Pannę Młodą?

      Brak komentarzy do Jak fotografować Pannę Młodą?

Fotografowanie Pary Młodej, a zwłaszcza Panny Młodej to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Początkujący fotograf ślubny niekoniecznie może sobie poradzić z wyzwaniem przygotowania efektownych zdjęć, mających być przecież pamiątką na całe życie. Dlatego ważne jest, by przy wykonywaniu zdjęć mieć choć minimum wiedzy, dotyczącej takich zjawisk jak kompozycja, kolor, perspektywa. To się zawsze przydaje i pozwala osiągnąć szczyty w projektowaniu ślubnej fotografii. Mężczyźni jednak z większym luzem traktują wszelkie sesje fotograficzne. To właśnie Panie są najbardziej wyczulone. W przypadku kobiet biorących ślub, nie ma się czemu dziwić. Przecież ta magiczna chwila zdarza się zazwyczaj raz w życiu i musi być możliwie jak najgodniej udokumentowana.

Co robić ma fotograf, by nie było wstydu?

Współczesna fotografia ślubna rządzi się swoimi prawami. Przy wykonywaniu zdjęć ślubnych oraz weselnych trzeba wykazywać się nie lada delikatnością. Idealny fotograf to taki, który:

  • jest obecny i aktywny, ale działa tak, jakby w ogóle go nie było, działa DYSKRETNIE
  • potrafi ustawić aparat tak, by oddał on wszystkie możliwe pozytywy na fotografii
  • unika niekorzystnych zbliżeń i komicznych aranżacji sytuacji do zdjęć
  • potrafi za pomocą jednego kliknięcia aparatem uchwycić ważną chwilę, ma do tego refleks
  • przy każdym zleceniu pracuje tak, jakby od tego zależało całe jego życie

Fotografowie wyczynowi

Tak zazwyczaj mówi się o tych, którym niestraszne żadne wymyślne plenery czy też najbardziej zakręcone suknie ślubne, niekiedy w odcieniach czerwieni czy nawet czerni, bo przecież z biegiem lat wszyscy chcemy być coraz bardziej ekstrawaganccy. Dobrze, jeśli fotograf stosuje inny aparat do sesji studyjnej, której miejscem może być np. salon ślubny, a inny aparat do zdjęć w plenerze. Świadczy to niewątpliwie o jego wszechstronności oraz znajomości tematu fotografowania profesjonalnego. Otwartość fotografa nawet na najbardziej szalone pomysły Młodych daje szansę na to, że w najbliższym otoczeniu rozniesie się rekomendacja mogąca sprawić, że potencjalni klienci będą do drzwi pracowni fotograficznej pukać dwadzieścia cztery godziny na dobę. A taka sytuacja dla każdego fotografa będzie niebagatelną nagrodą!

Fotografia jako biznes

Opłaca się głównie wtedy, gdy mamy liczne grono klientów i w mgnieniu oka potrafimy zadbać o to, aby każdego miesiąca trafiały do nas nowe pary. Nie bez znaczenia jest tu potęga Internetu.

Dodaj komentarz