Ginekologia estetyczna – poczuj się piękna tam na dole

Dbanie o urodę dotyczy nie tylko tego, co na pierwszy rzut oka widoczne. Wygląd i kondycja miejsc intymnych ma dla kobiet równie ważne znaczenie. Chcemy czuć się komfortowo w każdej sytuacji, więc zależy nam na tym, żeby wyglądać dobrze tam na dole. Ginekologia estetyczna wykorzystuje takie metody, jak laseroterapia czy radiofrekwencja, żeby poprawiać defekty miejsc intymnych. Wyjaśniamy, na czym polegają te zabiegi.

Co to jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny estetycznej, zajmująca się leczeniem dolegliwości intymnych, głównie związanych z estetyką i funkcjonalnością kobiecych narządów płciowych. Poleca się ją szczególnie wtedy, gdy zmiany zachodzące w obrębie pochwy i warg sromowych utrudniają codzienne funkcjonowanie i czerpanie przyjemności z życia seksualnego.

Przyczyną tego typu dolegliwości są głównie porody naturalne, okres menopauzy i predyspozycje genetyczne. Problemy, z jakimi kobiety najczęściej zwracają się do ginekologa estetycznego to:

 • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • suchość bądź luźność pochwy,
 • przerost warg sromowych mniejszych,
 • blizny i zrosty powstałe po nacięciu krocza podczas porodu.

Wśród zabiegów ginekologii estetycznej znajdują się m.in. labioplastyka (laserowa lub chirurgiczna korekta warg sromowych), laserowe obkurczanie pochwy, rewitalizacja pochwy falami radiowymi, powiększanie punktu G kwasem hialuronowym. Decydując się na zabieg ginekologii estetycznej, powinnyśmy wybrać się do zaufanej kliniki medycyny estetycznej. Nawet jeśli jest to zabieg o niskiej inwazyjności. Kobieca pochwa i wargi sromowe to narządy szczególnie wrażliwe, dlatego ważne jest, żeby zabieg wykonał doświadczony lekarz ginekolog – specjalista ginekologii estetycznej.

Rewitalizacja pochwy falami radiowymi

Jednym z mało inwazyjnych i wyjątkowo skutecznych zabiegów ginekologii estetycznej jest rewitalizacja pochwy z wykorzystaniem fal radiowych (RF). Przykładem jest terapia wykonywana urządzeniem EVA, które wykorzystuje synergiczne działanie trzech technologii: QuadriPolarnej Dynamicznej RadioFrekwencji, Technologii VDR i Systemu RSS. Umożliwia to skuteczną regenerację tkanek w obrębie pochwy i warg sromowych. EVA wykorzystuje też wyjątkową technologię UPR – Ultra Impulsowa Radioporacja, która powoduje penetrację głębokich warstw tkanek. Dzięki temu podczas zabiegu można aplikować np. kwas hialuronowy do stosowania miejscowego, który spowolnia wiotczenie tkanek i je ujędrnia.

Całkowity czas procedury to około 20 minut. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, więc nie wymaga znieczulenia czy chłodzenia skóry. Po rewitalizacji pochwy falami radiowymi nie trzeba odbywać rekonwalescencji – można od razu powrócić do normalnej aktywności, również seksualnej.

Zabieg EVA pomaga w redukcji takich problemów z zakresu ginekologii estetycznej, jak:

 • suchość pochwy,
 • dyspareunia (odczuwanie bólu podczas stosunku seksualnego),
 • uczucie swędzenia i pieczenia,
 • podrażnienie w obszarze pochwy i sromu,
 • nawracające zapalenie pochwy lub pęcherza,
 • łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • zmniejszona czułość,
 • starzenie się pochwy.

Laserowe obkurczanie pochwy

Uczucie luźności pochwy, które towarzyszy wielu kobietom po porodach i w okresie menopauzy, można zniwelować bezpiecznym i mało inwazyjnym zabiegiem laserowym. Przykładem jest urządzenie FemiLift, służące do laserowego obkurczania pochwy, które wykorzystuje metodę pixeli (wiązka lasera rozbijana jest na mikropixele), w której efekcie energia lasera dostarczana jest do śluzówki pochwy w postaci punktowych bodźców termicznych. Umożliwia to podgrzanie głębokich warstw błony śluzowej, bez naruszenia jej powierzchni. Następuje obkurczenie mięśniówki pochwy i namnożenie włókien kolagenowych w śluzówce, co przywraca naturalną sprawność mięśni oraz elastyczność, nawilżenie i ukrwienie śluzówki.

Zabieg laserowego obkurczania pochwy FemiLift ma wszechstronne działanie:

 • niweluje luźność pochwy,
 • wspomaga leczenie nietrzymania moczu,
 • poprawia ogólne samopoczucia i pewności siebie w sytuacjach intymnych,
 • zwiększa intensywność doznań seksualnych.

Masz więcej pytań na temat ginekologii estetycznej? Odpowiedzi dyskretnie udzielą Ci specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie – zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz