Dieta najlepszy sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki -dieta Dąbrowskiej

Obecnie na świecie panuje trend zdrowego odżywania, kobiety i mężczyźni stale dążą do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Chodzimy na siłownie, biegamy i wykonujemy przeróżne sporty, aby wreszcie cieszyć się własnym ciałem. Chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, boczków oraz osiągnąć sportową i ładnie wyglądającą sylwetkę.

Po za ćwiczeniami sięgamy po przeróżne diety, które mają nam pomóc osiągnąć efekt. Zanim wybierzemy odpowiednia dietę dla siebie powinniśmy się zastanowić na czym nam zależy. Zrobić sobie krótki rachunek sumienia i dokładnie przemyśleć z jakich potraw będziemy w stanie zrezygnować.

W zależność od tego jak szybko chcemy schudnąć sięgamy po radykalne środki i czasami wybieramy za ostre diety dla naszego organizmu. Warto korzystać ze sprawdzonych diet, które nie wyniszczą naszego organizmu. Każda dieta powinna składać się z pięciu posiłków dziennie, ograniczenia tłuszczy zwierzęcych, słodyczy oraz alkoholu. Dodatkowo, aby przyspieszyć działanie diety należy dodać odpowiedni wysiłek fizyczny.

Bardzo dobrym rozwiązaniem na osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest dieta dąbrowskiej. Dieta Dąbrowskiej składa się z podstawowych produktów, które są niezbędne do zdrowego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

Rodzaje diet Dąbrowskiej

Dieta warzywno- owocowa

Polecana jest dla osób chcących oczyści i odmłodzić swój organizm. Dodatkowo sprawdza się przy leczeniu chorób cywilizacyjnych spowodowanych niezdrowym trybem życia i odżywiania. To nowoczesna dieta oczyszczająca i sprawiająca, że organizm powraca do właściwego stanu równowagi.

Dieta warzywno- owocowa ma na celu głównie stałe oczyszczanie organizmu. W czasie diety należy spożywać posiłki przygotowane z warzyw ubogich w substancje odżywcze, doskonale sprawdzają się: marchew, buraki, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan, kapusta, kalafiory, papryka, cebula, czosnek, pory, ogórki, zwłaszcza kiszone, kabaczek, dynia, sałata, zioła, pomidory oraz owoce takie jak: jabłka, grejpfruty, cytryny.

Oprócz tego w czasie diety nie można jeść: zbóż, ziemniaków, orzechów, chleba, oleju, mięsa oraz słodkich owoców. Dodatkowo trzeba wystrzegać się mocnej kawy, herbaty, alkoholu oraz palenia papierosów.

Dieta makrobiotyczna

Głównie składa się ze zdrowych i niskokalorycznych posiłków, które są właściwie dobierane. Podstawowym składnikiem diety są pełne ziarna, warzywa, rośliny strączkowe oraz owoce. Podczas diety poleca się spożywanie: mąki razowej, chleba razowego, płatków zbożowych, kasz gruboziarnistych, pszenicy gotowanej, makaronów razowych oraz ryżu brązowego. Jeśli chodzi o warzywa najlepszym wyborem są: pietruszka, seler naciowy, kapusta, brokuły, brukselki, zioła, czosnek i chrzan oraz rośliny strączkowe. Jako dodatki do żywności poleca się niewielkie ilości masła, mleka fermentowanego (jogurty, kefir), ryby gotowane i duszone oraz jajka.

Potrawy przyrządzane z wymienionych składników należy dusić lub piec. Wówczas zostaną ograniczone ciężkostrawne posiłki smażone. Ważne jest, aby podczas diety makrobiotycznej wystrzegać się: słodyczy, czekolady, białego chleba, mocnej kawy i herbaty, sztucznie barwionych napojów i przekąsek, pizzy, białego makaronu, sera żółtego, frytek oraz alkoholu.

 

Dodaj komentarz