Czy warto stosować suchy szampon?

      Brak komentarzy do Czy warto stosować suchy szampon?

Co jakiś czas na rynku kosmetyków do włosów pojawiają się dziwne specyfiki, które czasami konsumenci boją się zastosować w obawie, że nastąpią jakieś dziwne zmiany. Do takich produktów zaliczymy także tzw. suche szampony. Są one stosowane coraz częściej i nie powinny być traktowane przez statystycznych konsumentów jako dziwna opcja zastępująca szampony w ciekłej postaci. Idea stosowania suchego szamponu powstała przede wszystkim dlatego, żeby móc zadbać o higienę włosów wtedy, gdy nie zawsze mamy bieżący dostęp do łazienki, gdzie można się odświeżyć. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto stosować suchy szampon.

Suchy szampon jako środek zastępczy

Oczywiście, suchy szampon można stosować jak najbardziej jako środek zastępczy na wszelkie szampony klasyczne, ale trzeba też pamiętać o tym, że puder z suchego szamponu nie zastąpi zwyczajnego mycia włosów pod bieżącą wodą. Jest tylko zamiennikiem, który można zastosować na krótko. Suche szampony są polecane przede wszystkim dla osób:

  • borykających się z nadmierną potliwością skóry głowy
  • ceniącym możliwość odświeżenia włosów w każdej wolnej chwili
  • pełniącym obowiązki zawodowe w trasie, gdzie nie zawsze na czas można skorzystać z prysznica

Czy warto stosować suchy szampon do włosów łamliwych?

Oczywiście, że tak. Stosowanie suchego szamponu do włosów łamliwych jest uznawane przez wielu fryzjerów za wręcz zbawienne. Suche szampony to nie tylko pudry oczyszczające nasze włosy z nadmiaru potu, łoju i brzydkiego zapachu. To także substancje odżywiające włosy już od samej nasady i powiększające ich grubość. Po zastosowaniu suchych szamponów może się znacznie poprawić cała kondycja włosów, na które do tej pory narzekaliśmy. Suche szampony można stosować do różnych grubości włosów. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

Czy warto stosować suchy szampon zawsze?

Ten specyfik używać należy rozważnie i rozsądnie. Nie zastąpi on klasycznego szamponu. Działać może tylko czasowo. Trudno sobie wyobrazić, że rezygnujemy ze zwykłego szamponu na rzecz suchego. Skutki by były dość opłakane dla naszych włosów, po po kilku dniach zmieniłyby się w obrzydliwe, wiszące strąki, a przecież nikt nie lubi wyglądać jak straszydło! Na pytanie – czy warto stosować suchy szampon zawsze – odpowiadamy: Nie! Po około 3 dniach stosowania warto umyć włosy pod bieżącą wodą z dodatkiem dowolnego, ciekłego szamponu. Wtedy włosy wreszcie zaczynają oddychać w pełni. Suche szampony kupić można w każdym sklepie kosmetycznym w Polsce. Oferty zapachowe i składnikowe są bardzo bogate.

Dodaj komentarz